آزمون سلامت روان 

 
در راستای دستورالعمل اجرای آزمون سلامت روانی _رفتاری دانش آموزان ، لازم به نظر می رسد اولیای گرامی نسبت به ضرورت انجام آزمون توسط فرزندشان آگاهی یابند.
بی شک بهداشت روان از مولفه های بسیار عمیق در فرهنگ های مختلف از جمله درفرهنگ غنی اسلامی به شمار می آید و مدارس به عنوان یک ساختار آموزشی ، اجتماعی می تواند در تامین و حفظ سلامت روان نقش به سزایی ایفا کند و این امر در صورتی محقق می گردد که اقدامات مناسب ومداخلات موثر و مبتنی بر ویژگی های بومی و فرهنگی و دینی در حوزه بهداشت روان در مدارس صورت پذیرد.
با توجه به جمعیت بزرگ دانش آموزان و اهمیت تامین سلامت آنان به عنوان سرمایه های اینده کشور ضرورت ایجاب می کند تا برای ترسیم فردایی بهتر زمینه را برای حضور پرنشاط وسالم آنان فراهم آوریم.
برای تحقق رویکرد اعتلایی در عرصه ماموریت نظام راهنمایی و مشاوره و براساس راهکار 7-3 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنی بر ارائه خدمات مشاوره ای ، تربیتی در کلیه سطوح  تحصیلی ، برنامه هایی را با هدف ایجاد تغییرات مثبت در دانش، نگرش  و رفتار دانش آموزان نسبت به تبیین و تقویت جایگاه سلامت روان در بهبود فرایند تربیتی و آموزشی دانش آموزان ، معلمان در نظر گرفته است.
با توجه به استاندارد های بین المللی ، توجه به بهداشت گامی بلند در جهت ارتقای وضعیت موجود انسان ها در زندگی روزمره شان است و افراد می بایست از کودکی بیاموزند به بهداشت روانی خود نیز توجه نشان دهند لذا شناسایی مشکلات و اختلالات روانی در دوره نوجوانی در مدارس قطعا می تواند علاوه بر نقش پیشگیرانه در ترسیم اولویت های برنامه های پرورشی و مداخلات مشاوره ای سهم به سزایی داشته باشد و این امر مهم جز با همراهی والدین و دانش آموزان و اولیای مدرسه میسر نخواهد گردید.
به اطلاع اولیا و دانش آموزان می رساند با توجه به اینکه شرکت در آزمون آنلاین سلامت روان برای تمامی دانش آموزان اجباری است لذا خواهشمند است نسبت به انجام آزمون از طریق سایت همگام حد اکثر تا 30 آبان 98 اقدام نمایند.
مراحل انجام آزمون : 
1- ورود به سایت همگام به آدرس  http://www.hamgam.medu.ir/portal/home.php  
2 -وارد کردن نام کاربری و رمز عبور 
3- ورود به ماژول آزمون های مشاوره ای >>> خود ارزیابی >>> آزمون سلامت روانی - رفتاری 99-98 
4-ثبت نهایی 
* تذکر مهم: خواهشمند است به هیچ عنوان رمز عبور خود را تغییر ندهید.